چکیده مقاله
تاریخ: 1397/11/17 بازدید : 15503

 

بهترین نژاد های مرغ...

بهترین نژاد مرغ تخمگذار

 

بهترین نژاد های مرغ تخمگذار کدام است؟

بهترین نژاد های مرغ تخم گذار موجود در این صنعت را می توان بصورت زیر دسته بندی کرد

مرغ های صنعتی و مرغ های بومی

مرغ‌ های بومی در حال حاضر در کشور ما بهترین نژادهای موجود نژاد محلی دورگه، گلپایگانی و اصلاح‌شده نیز به آن گفته می‌شود. در این صنعت باتجربه بیش از ۱۰ سال درزمینهٔ تولید گله‌های مولد (مادری) به این نتیجه نیز رسیده‌ایم گله‌های(گلپایگانی، اصلاح‌شده، دورگه) که تحت عنوان دورگه و گلپایگانی پورش داده می‌شوند بهترین نژاد برای تخم‌گذاری است.

البته گله‌های دیگری نیز وجود دارد که گله‌های رنگی وارداتی هستند که حاصل اصلاح ژنتیک، گله‌های بومی باشد از راندمان بالاتری نسبت به مرغ‌های بومی برخوردار هستند  این گله ها چیزی حدود ۹۵ درصد تولید دارند که ازنظر اقتصادی توجیه‌پذیر است و باید به این نکته نیز توجه داشت رنگ تخم‌مرغ آنها رنگی هست. که در برخی نقاط این تخم‌مرغ به‌عنوان بومی عرضه می‌شود که این‌گونه نیست و پرورش‌دهندگان باید به این نکته توجه کنند و تولیدات خود را با توجه به وضعیت بازار دسته‌بندی و عرضه کنند.

نکته دیگر این است که برخی تولیدکنندگان گله‌های خود را با گله‌های دیگر (نژادهای صنعتی)میکس و مخلوط می‌کند که باعث برهم خوردن خالص بودن نژاد می‌شود.

بهترین نژاد مرغ تخم گذار

مطمئناً اگر گله‌های بهتر و با تولید بیشتر وجود داشته باشد این شرکت (  مرغ آفرین شهباز) آن را جهت تکثیر پرورش انتخاب می‌کند ولی متأسفانه به علت نبود سازگار و زیرساخت در داخل کشور اصلاح نژاد، این شاخه از پرورش با فعالیت‌هایی که مقدار آن انجام می‌دهند صورت می‌گیرد.

وزن گیری بالا در نژادهای گله‌های گلپایگانی و دورگه نسبت به نژادهای صنعتی کاملاً مشخص است و نکته دیگر این است که این نژادهای صنعتی پس از یک دوره تخم‌گذاری  در سال اول اگر پرنده‌ها تعیین نشده باشند و از آنها به‌عنوان گله‌های مولد به توان استفاده کرد و میتوان گفت نسل بعدی تولید گل اول را ندارد و دچار افت تولید می‌شود نسل‌های بعدی  نیز همین اتفاق می‌افتد

چه باعث می‌شود که ظاهری مناسب و شبیه اجداد خود باشد ولی از تولید خوبی برخوردار نباشد.

آیا مرغ مولد توجیه بهتری دارد و یا مرغ تخمگذار خوراکی؟

هزینه تبدیل و تولید یک تخم‌مرغ به جوجه در بازار فعلی چیزی حدود ۶۰۰ تومان می‌باشد صورتی که قیمت هر یک جوجه‌های یک روزه چیزی حدود دو هزار تومان به بالا است   بنابراین این نکته قابل‌توجه است افراد به‌جای خام فروشی و تخم‌مرغ فروشی می‌توانند تولیدات خود را به‌صورت جوجه تبدیل کرده و سود بیشتری را کسب کند جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

لطفا از مطالب زیر هم دیدن کنید:

مرغ تخم گذار بومی

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد نکرده اید
رایانامه را به درستی وارد نکرده اید
متن پیام را به درستی وارد نکرده اید
نظرات
دکتر حسینی

سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم شما چه تضمین هایی بابت فروش به مشتری میدین ایا تضمین هایی که میدیم به صورت مکتوب است یافقط به صورت زبانی تضمین میکنید؟

نظرات
عبدالوند

عرض سلام و خسته نباشید برخی از شرکت‌ها تشخیص سن بار و تایید سلامت رو به عهده خریدار می گذارد میخواستم بدونم آیا شرکت شما این تشخیص را انجام میده و داخل قرارداد تضمین می کند سوال بعدی اینکه برخی شرکت ها مسئولیت حمل پرنده رو به عهده خود خریدار می گذارند مسئولیت اعم از تلفات بین راه خطر های جاده قرنطینه اداره دامپزشکی آیا شما مانند سایر شرکتها این مسئولیت را به عهده خریدار می گذارید یا اینکه خودتون به عهده میگیرین؟

قیمت‌ها تلگرام اینستاگرام تماس